Sıkça Sorulan Sorular Implant - Sivas Diş Hekimliği Sıkça Sorulan Sorular Implant - Sivas Diş Hekimliği

Burada Sık Sorulan Sorulaır Cevaplayacağız.

Diyabetli Kişi İmplant Yaptırabilir mi?

Diyabetli kişi implant yaptırmak istediğinde öncelikle diş hekimi tarafından bir sağlık kuruluşuna yönlendirilir. Kanında ki hba1c miktarı ve hastanın genel durumu diş hekimi tarafından değerlendirilir. Sonuç uygun görülürse implant tedavisine başlanır.

Diş hekimini ziyaret etmek neden bu kadar önemli?

Diş hekimini düzenli olarak ziyaret etmek sadece dişlerinizi ve ağzınızı sağlıklı tutmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun geri kalanının sağlıklı kalmasına da yardımcı olur. Diş bakımı önemlidir çünkü:

Diş çürümesini önlemeye yardımcı olur
Diş ve kemik kaybına neden olabilen periodontal (diş eti) hastalığına karşı korur
Ağız kokusunu önler – fırçalamak, diş ipi kullanmak ve düzenli olarak diş hekimine gitmek, ağzınızda nefese neden olan bakteri miktarını azaltmaya yardımcı olur.
Size daha çekici bir gülümseme verir ve özgüveninizi artırır
Yiyecekler, içecekler ve tütünle lekelenmelerini önleyerek dişlerin parlak görünmesine yardımcı olur
Hayatınızın geri kalanında sağlıklı, güzel gülüşlerin tadını çıkarabilmeniz için dişlerinizi güçlendirir!

Dişlerim iyi. Yine de bir dişçiye gitmem gerekiyor mu?

Dişleriniz iyi hissedebilir, ancak yine de düzenli olarak diş hekimine görünmek önemlidir, çünkü siz bilmeden sorunlar olabilir. Gülüşünüzün görünümü önemlidir ve diş hekiminiz gülüşünüzün sağlıklı ve güzel görünmesine yardımcı olabilir. Diş hekimliğindeki pek çok ilerlemeyle artık lekeli, yontulmuş, eksik veya şekilsiz dişlerle yetinmek zorunda değilsiniz. Günümüz diş hekimleri, güvenle gülümsemenize yardımcı olabilecek birçok tedavi seçeneği sunmaktadır.

Profesyonel diş beyazlatma
Doğal dişlerin görünümünü taklit eden dolgular
Diş protezi ve tam gülüş makyajı

Benim için doğru diş hekimini seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Sizinle ve ailenizle “tıklayan” bir diş hekimi seçmek önemlidir ve son kararınızı vermeden önce birkaç diş hekimini düşünmek isteyebilirsiniz. İlk ziyaretiniz sırasında diş hekiminin size uygun olup olmadığını tespit edebilmelisiniz. Randevunuz sırasında şunları göz önünde bulundurun:

 • Randevu programı uygun mu?
 • Ofise gitmek ve kapatmak kolay mı?
 • Ofis temiz ve düzenli görünüyor mu?
 • Tıbbi ve diş geçmişiniz kaydedildi ve kalıcı bir dosyaya yerleştirildi mi?
 • Diş hekimi iyi ağız sağlığı için teknikleri açıklıyor mu?
 • Tedavi planlanmadan önce size maliyet hakkında bilgi sunuluyor mu?
 • Diş hekiminiz ADA’nın (Amerikan Dişhekimleri Birliği) bir üyesi mi?
Diş muayeneleri arasında dişlerime nasıl bakabilirim?
 • Her zaman dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamayı ve en az bir kez diş ipi kullanmayı unutmayın!
 • Florür içeren diş macunu kullandığınızdan emin olun ve florür ile durulamaya ihtiyacınız olup olmadığını diş hekiminize sorun. Bu, çürüklerin önlenmesine yardımcı olacaktır.
 • Çok fazla şekerli gıdalardan kaçının (şeker, ağzınızda daha fazla plak ve muhtemelen çürüğe neden olan bakteri miktarını artırır) ve tütünden kaçının (bu, dişlerinizi lekeleyebilir, diş eti hastalığına neden olabilir ve sonunda ağız kanserine yol açabilir).
 • Dilinizi fırçalamaktan korkmayın! Dilinizi fırçalayarak yiyecek parçacıklarını çıkaracak ve plak oluşturan bakteri miktarını azaltacaksınız. Dil fırçalamak da nefesini taze tutmaya yardımcı olur.
 • Rutin kontrolünüzü planladığınızdan emin olun. Diş hekimini altı ayda bir ziyaret etmeniz önerilir.
https://sivasdis.com/wp-content/uploads/2020/01/kid.png

Broşürü indir

Çok Yakında

Bir sonraki kontrolümü nasıl planlayabilirim?
Sadece muayenehanemizi arayın! Ön büro personelimiz bir sonraki diş muayenenizi uygun bir zamanda planlamanıza yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır. Yeni bir hastaysanız, lütfen bize bildirin ve size ilk diş hekimi ziyaretiniz için ihtiyacınız olan tüm bilgileri sağlayalım.
Diş fırçamı ne zaman değiştirmeliyim?

Diş fırçanız, özellikle dişlerinizi günde iki kez her seferinde iki ila üç dakika fırçalıyorsanız, sonunda aşınır. Diş hekiminiz, yetişkinlerin ve çocukların diş fırçalarını üç ayda bir değiştirmelerini önerir. Elektrikli diş fırçası kullanıyorsanız, diş fırçası başlıklarını sık sık değiştirmeniz gerekmeyebileceği için talimatları okuduğunuzdan emin olun. Diş eti hastalığı olan hastalar, herhangi bir bakterinin yayılmasını önlemek için her dört ila altı haftada bir diş fırçasını değiştirmeye teşvik edilir. Fırçalamadan sonra, mikropları öldürmek ve kılları temiz tutmak için diş fırçanızı sıcak suyla durulayın. Hastaysanız, diş fırçanızı en kısa zamanda değiştirdiğinizden emin olun.

Dişlerimi ne sıklıkla fırçalamalıyım?
Diş hekiminize ve Amerikan Dişhekimleri Birliği’ne göre dişlerinizi günde en az iki kez fırçalamalısınız. Fırçalamak, bakterilere neden olan plağı ortadan kaldırarak dişlerinizi, diş etlerinizi ve ağzınızı temiz ve sağlıklı tutar. Ayrıca dişlerinizi fırçalarken yumuşak kıllı bir diş fırçası ve florür içeren diş macunu kullanmanız önerilir. Üst dişler için en az bir dakika, alt dişler için bir dakika ayırmalı ve dilinizi fırçalamayı unutmamalısınız; nefesinin taze kokmasına yardımcı olur!
Diş eti hastalığı nedir?

Periodontal hastalık olarak da bilinen diş eti hastalığına çoğunlukla plak ve bakteri birikiminin neden olduğu erken evrede tedavi edilmez. Periodontal hastalığın diğer nedenleri arasında tütün kullanımı, diş gıcırdatma, bazı ilaçlar ve genetik yer alır. Diş eti iltihabı, diş eti hastalığının başlangıç aşamasıdır ve tespit edilirse tedavi edilebilir. Tedavi edilmeden bırakılan diş eti iltihabı, diş eti hastalığına dönüşebilir. İleri diş eti hastalığı diş ve kemik kaybına neden olur ve kalıcı bir durumdur. Dişlerinizi düzenli olarak fırçalamak ve altı ayda bir diş hekimini ziyaret etmek, diş eti iltihabını ve daha şiddetli periodontal hastalık vakalarını önlemeye yardımcı olacaktır.

bt_bb_section_top_section_coverage_image
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image